Istražili smo: Što muškarci generacije Z žele od žena i veze?
Žene već stoljećima zanima: "Što muškarci žele?". Evo kako nam je na to pitanje odgovorio prijatelj koji je pripadnik generacije Z.

U svijetu gdje ljubav ne pronalazimo samo upoznavanjem preko prijatelja ili u izlasku, već sve više u inboxima, emoji reakcijama i TikTok komentarima, postavljamo pitanje što zapravo žele muškarci generacije Z od veza i partnerica?
A čini se kako muškarci generacije Z nisu macho frajeri s igricama iz romantičnih komedija i svima dobro (ne)poznatima “pravilima zavođenja”.
Muškarci rođeni između 1997. i 2012. – poznati kao Gen Z – donose novi, osvježen pogled na ljubav. Odrasli su uz internet, podcast serijale na YouTubeu i životne savjetnike na TikToku. Pa možemo reći da njihov ljubavni jezik podrazumijeva autentičnost, otvorenost i puno emotivne inteligencije.
Autentičnost iznad savršenstva
Iako su generacija društvenih mreža, gen Z muškarci ne žele filtere i instagramične večere u fancy restoranima. Oni žele stvarnu osobu – partnerice koje se ne boje pokazati ranjivost, koje se smiju vlastitim glupostima i znaju biti svoje, bez potrebe za “uljepšavanjem” (filterima).
“Ako si netko s kim mogu biti ono što jesam, bez filtera – to mi je jedino bitno” kaže Luka (23), student iz Zagreba.
pročitajte još
I dok smo nekada, u doba nerealnih modela s naslovnica i kul cura iz tinejdžerskih filmova, htjeli izgledati baš kao takvi likovi, danas je popularna ona koja je sretna s tim kako izgleda, makar joj se maskara razmazala i jučer joj je izbio potkožni prišt na bradi.
Emocionalna dostupnost je novo seksi
Zaboravite ono što smo slušali od malih nogu da muškarac ne plače.
Gen Z frajeri su odrasli u vremenu gdje terapija više nije tabu nego preporuka, a reći “imam anksioznost” nije slabost, nego znak samosvijesti. I zbog toga traže partnericu koja ne samo da može razgovarati o emocijama, već to i želi.
Iskrenost, ranjivost, međusobna podrška – to su novi temelji veze.
Granice su zdrav temelj
U razgovoru s Lukom (nazovimo ga tako), shvatila sam da gen Z muškarci sve više cijene veze koje dopuštaju osobni prostor, samostalnost i vlastiti identitet. Imaju hobije, žele svoje vrijeme i podržavaju da to isto ima i njihova partnerica.
“Veza ne smije postati zatvor, nego odnos gdje oboje rastemo,” objašnjava mi Luka.
Doslovno sam se nakon razgovora s njim zapitala gdje smo mi sve kao Milenijalci zeznuli u odnosima i zašto svugdje?
Ravnopravnost bez pretvaranja
Tanka je granica između “sponzoruše” i žene koja zna što želi (na primjer da ju frajer odvede na večeru i plati tu večeru, ili na vikend putovanje i plati to vikend putovanje), ali u gen Z svijetu, dečki žele ravnotežu.
Ne žele plaćati svaku večeru, ali ni neće dopustiti svojoj boljoj polovici da svaki puta skuha ručak. Gen Z dečki žele ravnotežu – u emocijama, financijama, razgovorima i donošenju odluka.
I što možemo zaključiti?
Možda Luka (23) ima jasnije vizije i ciljeve što želi od žena, od mojih prijatelja (32) koji i dalje besciljno dejtaju i liječe svoje komplekse iz srednje škole. Što je zapravo jako zanimljivo, s obzirom na to da smo mi od 32. generacija koja je odrasla u realnijem svijetu od gen Z generacije.
Ili je zapravo potpuno obrnuto?
Možda upravo tehnologija čini svijet nikada realnijim pa samim time i gen Z generacija ima potpuno drugačiji pogled na ljubav i odnose.
Pročitajte još