Možete biti preplanuli i bez izlaganja suncu zahvaljujući sjajnim proizvodima brenda Bellamianta
Hvaljen brend s proizvodima za samotamnjenje koji su namijenjeni osjetljivoj koži
Kako se na Tinder spoju osjećati sigurno i jednako bitno, kako sačuvati osjećaj sigurnosti i ako stvari pođu po krivu
U današnje vrijeme, kad nam je sve nadohvat ruke – od hrane do serija – ni ljubav više nije iznimka. Online upoznavanje postalo je sasvim normalan (i prilično praktičan) način za susret s potencijalnim partnerima. Tinder? Zašto ne! Bilo da skrolate iz dosade ili stvarno tražite “ono nešto”, aplikacije i stranice za dejtanje otvaraju vrata ljudima koje u stvarnom životu možda nikad ne biste upoznali. I da, ponekad se iz svega toga stvarno dogodi i veza – znam ljudima kojima je!
Bez obzira na to tražite li ozbiljnu vezu ili samo nekoga za druženje, online svijet nudi more mogućnosti. Ali baš kao i u svakom moru – važno je znati plivati. Zbog toga vam donosimo najbitnije dejting savjete na Tinderu.
Kad upoznate nekoga s kim “kliknete”, lako se zanesete i poželite podijeliti više nego što biste inače. No važno je zapamtiti: nepoznata osoba na aplikaciji za upoznavanje još nije vaš prijatelj – a kamoli partner. Zato budite oprezni s onime što dijelite, posebno u prvim danima ili tjednima dopisivanja.
Nikad ne otkrivajte svoju kućnu adresu, broj mobitela, ime tvrtke u kojoj radite, financijske informacije ili bilo koje druge detalje koji vas mogu učiniti ranjivima
Čak i naizgled bezazleni podaci – poput rutine (kada ste na poslu, kada ste sami kod kuće) – mogu biti zloupotrijebljeni.
U početnim fazama zadržite razgovor na neutralnim i sigurnim temama, poput vaših hobija, omiljene glazbe, mjesta na koja volite putovati, filmova koje gledate ili ciljeva koje imate u životu. Takve teme su i zanimljive i sigurne, a istovremeno otkrivaju dovoljno da osoba može upoznati vašu osobnost – bez da kompromitirate svoju privatnost.
Dijeljenje osobnih informacija treba doći postupno i prirodno, kad se osjećate sigurno i kada ste osobu upoznali uživo više puta.
Jedan od najsigurnijih načina da se pripremite za susret s nekim koga ste upoznali putem aplikacije za upoznavanje jest provjeriti je li osoba dostupna na društvenim mrežama.
Ako jest, obratite pozornost na fotografije – jesu li to stvarne i nedavne fotografije?
Ako osoba izbjegava videopoziv iako ste već nekoliko puta razgovarali putem poruka, to je jasan znak da nešto možda nije u redu. U današnje vrijeme, kad svi imamo pristup pametnim telefonima s kamerama, videopoziv je najjednostavniji način da se potvrdi tko je zapravo s druge strane ekrana. Ako osoba ne želi podijeliti svoj izgled putem videopoziva, može biti da skriva nešto.
Uvijek birajte javna i prometna mjesta – poput kafića, restorana ili parka. Kafić je često najbolji odabir jer je opušten, pristupačan i nudi nešto za svakoga – bilo da želite kavu, sok ili lagani zalogaj. Izbjegavajte osamljena mjesta ili pozive u privatne domove, osobito ako osobu još niste dobro upoznali. Također, uvijek organizirajte vlastiti prijevoz – tako niste ovisni o drugoj osobi i zadržavate potpunu kontrolu nad situacijom.
Prije nego što krenete na spoj s osobom koju ste upoznali online, uvijek obavijestite nekoga kome vjerujete – bilo da je to prijatelj, sestra, brat ili netko iz obitelji. Podijelite osnovne informacije s kim se nalazite i kamo idete.
Možete se čak dogovoriti za check-in poruku ili poziv tijekom spoja kako bi netko znao da je sve u redu. Neki koriste i šifrirane izraze ili dogovorene riječi koje mogu poslati porukom u slučaju da se osjećaju ugroženo – jednostavno i učinkovito rješenje koje može značiti puno u stresnoj situaciji.
Prepoznavanje sumnjivih ponašanja u ranoj fazi može vas zaštititi od emocionalnih razočaranja, financijskih prevara pa čak i fizičke opasnosti.
Evo nekoliko najčešćih upozorenja na koja treba obratiti pozornost:
Ako osoba stalno odgađa videopoziv ili odbija susret uživo, to može značiti da skriva svoj pravi identitet. Iskrenoj i ozbiljnoj osobi neće predstavljati problem pokazati svoje lice ili dogovoriti susret nakon nekog vremena dopisivanja.
Ovo je jedan od najjasnijih znakova prevare. Prevaranti često izmišljaju hitne, emotivne situacije – poput bolesti, izgubljenog posla ili obiteljske tragedije – kako bi izvukli novac. Čim vas netko zamoli za financijsku pomoć, prekinite kontakt.
Ako osoba mijenja verzije događaja, pretjeruje, ili vam neke stvari jednostavno “ne drže vodu”, to je signal za oprez. Nedosljednosti i manipulacija često su znak da vam netko ne govori istinu.
Budite budni i vjerujte svojoj intuiciji. Ako nešto ne štima, nemojte ignorirati taj osjećaj. Bez ustručavanja prijavite sumnjive profile aplikaciji – to nije samo zaštita za vas već i za druge korisnike.